Szukaj w tym blogu..

25 września 2015

69. "Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty" Grzegorz Kasdepke - AUDIOBOOK

69. "Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty" Grzegorz Kasdepke - AUDIOBOOK

Wydawnictwo "Nasza Księgarnia"
audiobook
czas trwania : 1h 11 min
czyta : Jarosław Boberek

Książka otrzymana dzięki współpracy z Polacy nie gęsi..

Grzegorza Kasdepke cenię ogromnie i jak tylko się dowiedziałam, że mam możliwość otrzymania jego książki, nie wahałam się. Mimo, iż z reguły wolę książkę pisaną niż mówioną. Nie zawiodłam się ;)

Tytułowy Inżynier Ciućma jest prawie genialnym wynalazcą. Pomysłów ma wiele ale niestety wciąż mu się coś nie udaje. P0m)(ts)-NIcK II wcale nie jest pomocny, toster marudzi, robot obronno-sprzątający warczy i dymi... Na dodatek co chwilę coś się psuje, rozpada i wybucha a wszelkie wynalazki działają na opak. Mimo to Inżynier wciąż wierzy w swój geniusz i tworzy dalej. Jego przezabawne perypetie okraszone kłótniami z przemądrzałymi robotami niosą, jak zwykle u tego Autora, trochę większe przesłania. Pomiędzy rozrywkę i śmiech wsunął dyskretnie naukę o odwadze, także tej cywilnej. O odpowiedzialności, przemijaniu, chandrze, a także o tym, że żaden robot nie zastąpi najbliższych.
Dziesięć zabawnych historii stworzonych przez Grzegorza Kasdepke i przeczytanych przez prześmiesznego Jarosława Boberka to remedium na małe i duże smuteczki oraz dobry sposób na spędzenie wesołej godziny z dziećmi. Można też posłuchać tych bajek samemu, gwarantuję, że dorosłym też się bardzo spodoba. A dzieci można namówić do zabawy w "Inżynierów" - niech rysują, projektują i tworzą. Kto wie, czy wśród Waszych dzieci nie ma przyszłego konstruktora ?
Książkę, w takiej formie jak miałam ja, jak i tradycyjnej, polecam dorosłym i dzieciom. Znajdźcie chwilę na dużą dawkę przygód, śmiechu ze szczyptą nauki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz