Szukaj w tym blogu..

25 listopada 2015

87. "Gra o tron" George R.R. Martin

87. "Gra o tron" George R.R. Martin

Wydawnictwo Zysk i S-ka
777 stron, oprawa miękka
2003
Wreszcie i ja zdecydowałam się na tę książkę! I nie żałuję! 777 stron magii, wojny, okrucieństwa i miłości. Pasjonująca historia o ludziach, którymi kieruje potężny los. O dzieciach, które muszą szybko dorastać. O niewinnych cierpiących za grzechy ojców. 

"Gra o tron" jest wielowątkową historią, która wciąga i zachwyca. Dla mnie zdecydowanie lepsza od serialu, który też mi się ogromnie podobał. Obejrzałam pierwszy sezon, więc teraz wyrównałam etapy. Co mnie zdziwiło to fakt, że twórcy serialu postarzyli bohaterów. Rozumiem, że inaczej cenzura by tego nie przepuściła. W książce jest bowiem mowa o dzieciach dziesięcio- czy dwunastoletnich. Jon Snow ma lat czternaście, w serialu chyba dziesięć więcej ;)
Dla tych, którzy kompletnie nie kojarzą o czym jest "Gra o tron" : to historia walki o królewski tron, pełna intryg, morderstw, szpiegów i fałszywych przyjaciół. Wiele osób marzy o zdobyciu korony i do celu dąży po trupach wrogów. Bogata w szczegóły opowieść, ze świetnie zorganizowaną mitologią, genealogią i geografią.
George R.R. Martin jest zdecydowanie mistrzem detali oraz niespodzianek.
Polecam wielbicielom fantastyki i powieści rycerskich ale nie tylko. Gdyby tak umiejscowić historię we współczesności, na pewno miałaby wiele cech prawdziwych wydarzeń.


2 komentarze:

  1. Że też dopiero teraz się za to zabrałaś :D Całą serię mam już za sobą i jestem nią zachwycona :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. też tego nie rozumiem ;) ale już nadrabiam gapiostwo ;)

      Usuń