Szukaj w tym blogu..

15 lutego 2016

106 (6). "Plaga samobójców" Suzanne Young - BOOK TOUR

104(4). "Plaga samobójców. " Suzanne Young 

Wydawnictwo Feeria Young
500 stron, oprawa miękka
2015
seria Program, część 1


Oto świat, w którym samobójstwa wśród młodych ludzi stały się plagą, chorobą, na którą nie ma lekarstwa. Kolejne osoby poddają się depresji i kończą swoje życie. By temu zapobiec rząd tworzy Program, czyli system wychwytywania zagrożonych jednostek i poddawanie ich leczeniu. Polega ono na usunięciu wszelkich wspomnień mogących obniżać nastrój. Ci, którzy zostali zmuszeni do kuracji, wychodzą z niej jako "świeżaki" - uczą się od nowa żyć, nie pamiętają swoich przyjaciół i bliskich.


Główną bohaterką "Plagi samobójców" jest Sloane, która z powodu epidemii samobójstw straciła brata, a jej przyjaciółkę objął Program. Jej wsparciem jest James, a ich wzajemna miłość pomaga im uniknąć depresji i leczenia. Jednak i ich w końcu dopada przygnębienie...

Opanował do perfekcji sztukę ukrywania bólu i maskowania wszelkich uczuć. Znał cenę, jaką trzeba zapłacić za to, by nie zostać objętym działaniem Programu. Właśnie dzięki niemu byliśmy bezpieczni. Obiecał nam to.
W końcu trafiają pod kuratelę rządu i zapominają o łączącym ich uczuciu. Sloane za wszelką cenę usiłuje walczyć z Programem. Czy pomoże jej pigułka od przerażającego agenta? Jaką rolę w jej "leczeniu" odgrywa Realm - chłopak z ośrodka, który staje w jej obronie?

"Plaga samobójców" to świetnie skonstruowana opowieść, zaskakująca na każdej stronie. Miłość i przyjaźń kontra bezduszność systemu. Nic nie jest pewne i oczywiste, pojawiają się wciąż nowe zagadki i znaki zapytania. Nikomu nie można zaufać, najbliżsi potrafią zdradzić...

Ogromnie spodobała mi się ta książka i niecierpliwie czekam na kolejne tomy. Bardzo chciałabym rozwikłać mnożące się zagadki...


Książka trafiła do mnie dzięki Book Tour od Książkowe Kocha Nie Kocha i Wydawnictwa Feeria Young, za co bardzo dziękuję!


5 komentarzy:

 1. Słyszałam już na temat tej książki cała masę dobrych opinii, ale jakoś nie czuję się przekonana. Póki co nie planuję zakupu, ale może skusze się, gdy znajdę ją w bibliotece?

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkę czyta się przede wszystkim lekko, mimo trudnego tematu. Jest wciągająca, przypomina mi nieco Startera (recenzja na blogu). Mam nadzieję, że kolejne części utrzymają poziom!

   Usuń
 2. Jak tylko wyjdzie kolejny tom, to zabieram się za tę książkę! :) Wolę, żeby serie zbliżały się ku końcowi, zwłaszcza tak zajmujące, bo oczekiwanie na kolejne tomy to prawdziwa udręka! ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! A najgorsze jest rozczarowanie, gdy kolejny tom nie zostaje w ogóle wydany.. :(

   Usuń
 3. Ogromnie kusi mnie ta seria, tylko jak na razie czasu brak, żeby się z nią zaznajomić.

  OdpowiedzUsuń