Szukaj w tym blogu..

23 lutego 2017

206 (20). "Za zamkniętymi drzwiami" B.A. Paris

206 (20). "Za zamkniętymi drzwiami" B.A. Paris
Wydawnictwo Albatros
302 strony, oprawa miękka
2017


Zdjęcie użytkownika Przeczytanki.
"Budynek jest wyposażony w skomplikowany system alarmowy ze stalowymi żaluzjami zewnętrznymi, które chronią okna na parterze. Komuś może wydawać się dziwne, że żaluzje są często zasunięte w ciągu dnia, ale Jack wyjaśnia wszystkim zainteresowanym, że w jego pracy bezpieczeństwo to jeden z priorytetów."
Grace poznaje Jacka i z łatwością ulega jego urokowi – szarmancki, przystojny i bogaty mężczyzna wydaje się spełnieniem marzeń każdej kobiety. Na dodatek nie ma nic przeciwko opiece nad dorastającą siostrą Grace, która cierpi na zespół Downa. Po krótkiej znajomości kobieta przyjmuje oświadczyny i wyjeżdża w podróż poślubną. Wtedy odkrywa, kim naprawdę jest Jack, ale już za późno na odwrót. Od tej pory Grace staje się więźniem psychopaty, dla otoczenia odgrywającego rolę męża idealnego...

"Za zamkniętymi drzwiami" to trzymający w napięciu, powodujący bezsenność thriller. Umiejętnie stopniowane napięcie oraz dwutorowe poprowadzenie historii , podzielone na TERAZ i KIEDYŚ, sprawia, że nie można się oderwać od tej powieści. Paris z doskonałą precyzją dawkuje informacje i emocje, pozostawiając czytelnika w stałym poczuciu zagrożenia i napięcia. Podstawowym elementem wiążącym opowieść jest perfekcja i strach. Jack ma obsesję na punkcie bycia idealnym. Taki wizerunek siebie stworzył i Grace musi się do jego wymagań dostosować. Każde uchybienie podlega srogiej karze. Najmniejszy powód do niezadowolenia sprawia, że Jack ma powód do ukarania żony i napawania się jej strachem.

"Strach. Nie ma nic wspanialszego. Uwielbiam na niego patrzeć, uwielbiam wdychać jego zapach. A już najbardziej lubię go słuchać. [...] Lubię też jego smak."
 Książka B.A. Paris to majstersztyk psychologicznego kryminału. Od pierwszej do ostatniej strony czytelnik trwa w drżącym, nieznośnym oczekiwaniu. Czas ucieka, nadchodzi moment najbardziej przerażający dla Grace. Czy osaczona kobieta, uwięziona w domu psychopaty, zdoła się uwolnić? Czy ktoś pomoże przerażonej i zdesperowanej Grace? Zegar tyka, czasu coraz mniej, tragedia zbliża się wielkimi krokami. Wejdźcie w mroczny świat "Za zamkniętymi drzwiami" i przekonajcie się sami, do jakiego piekła trafiła kobieta poznając idealnego Jacka Angel...

Za egzemplarz do recenzji dziękuję

7 komentarzy:

 1. Mam już w wirtualnym koszyku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Monika Niedźwiedź23 lutego 2017 23:41

  O wow, to może być niezłe: -) Od siebie polecam "Zanim zasnę".

  OdpowiedzUsuń
 3. Też byłam mile zaskoczona tą książką i byłam ciekawa, czy inni czytelnicy będą podzielać moje zdanie, czy może jestem wyjątkiem. Świetny thriller, oby takich więcej! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym poznać tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Za zamkniętymi drzwiami właśnie za mną! Świetna książka, idealna na jeden wieczór. Pozdrawiam i zapraszam
  http://czytanienaprawdeuzaleznia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń